O nas

Wadowice, maj 1938 r. Absolwenci i pedagodzy Gimnazjum nr 374 im. M. Wadowity. W trzecim rzędzie od góry: pierwszy z lewej – Karol Wojtyła, czwarty – Jerzy Kluger.

Cafe & Restaurant Miodowa 8 to wyjątkowe miejsce dla wyjątkowych osób. Powstała z myślą o gościach ceniących sobie najwyższą jakość i wygodę.

Kuchnia Miodowej 8 to połączenie tradycji z nowoczesnością. Bazujemy na produktach sezonowych i regionalnych, takich jak ryby z okolicznych rzek i jezior oraz sery i warzywa od lokalnych dostawców. W naszym zmieniającym się co dwa miesiące menu, goście mogą skosztować tradycyjnych, polskich składników w nowych, zaskakujących kompozycjach smakowych.

Wyrobami, które chcielibyśmy szczególnie promować są polskie miody i produkty pszczele.

Można je znaleźć w wielu pozycjach naszej karty.

Historia Kamienicy

Cafe & Restaurant Miodowa 8 mieści się w zabytkowej kamienicy z XIX w., która do czasu rozpoczęcia II wojny światowej była własnością rodziny Jerzego Klugera, przyjaciela Karola Wojtyły (od 1978 r.) Ojca Świętego Jana Pawła II. Początek przyjaźni miał miejsce w Wadowicach od lat chłopięcych, przez gimnazjum, okres powojenny, aż po ich ostatnie chwile życia. Przyjaźń jakich wiele, ale ta łącząca Jerzego i Karola przetrwała próbę czasu mimo okresu w jakim przyszło im żyć. Przyjaciół rozdzieliła Wojna.

Karol związany był z Krakowem, Jerzy musiał uciekać z ojcem na wschód, aż w końcu trafił do armii gen. Andersa. Brał udział m.in. w kampanii włoskiej i bitwie pod Monte Casino. Został odznaczony Krzyżem Walecznych. Po wojnie Jerzy osiadł we Włoszech, od 1965r. w Rzymie, do którego Karol Wojtyła przyjeżdżał już jako Arcybiskup. Również w czasie ostatniej wizyty w Wadowicach w 1999r. podczas spotkania z mieszkańcami miasta na Rynku Jan Paweł II nie zapomniał o przyjacielu mówiąc i wskazując dłonią:

„A W TYM DOMU MIESZKAŁ JERZY KLUGER…”